FRAKTALstyczny dzień

Data: 16.05.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, Centrum Kongresowe

pokaż na mapie

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki. Studenci Wydziału Matematyki dołączając do obchodów Jubileuszu zapowiadają, że dzień 16 maja to będzie FRAKTALstyczny dzień.

W dniu 16 maja 2019 r. w Centrum Kongresowym PWr (budynek D20) o godzinie 11:15 dr hab. Tomasz Żak wygłosi wykład pt. „Jak powstała polska szkoła matematyczna”. Wykład będzie poświęcony omówieniu historii powstania i rozwoju polskiej szkoły matematycznej oraz przybliżeniu sylwetek matematyków, którzy szczególnie przyczynili się do jej powstania  m.in. Zygmunta Janiszewskiego, Wacława Sierpińskiego, Hugona Steinhausa i oczywiście  Stefana Banacha.

Po wykładzie około godziny 13.15 rozpocznie się gra „Kocham Cię, Matmo” wzorowana na popularnym teleturnieju, w której rywalizować będą ze sobą studenci i wykładowcy Wydziału Matematyki.

Na koniec w ramach akcji „Fraktal na stulecie” studenci Wydziału Matematyki utworzą żywy Trójkąt Sierpińskiego.

navi_fraktalstyczny_dzien02.png