FRAKTALstyczny dzień - galeria

Data: 15.06.2019 Kategoria: Studenci

Dla przypomnienia Fraktalstycznego dnia zamieszczam galerię i zapowiedź filmu, który nie pozwoli, odejść temu miłemu wydarzeniu w niepamięć. Wydarzenie składało się z trzech aktów:

PIERWSZY - ciekawy wykład popularnonaukowy, dr. hab.Tomasza Żaka pt. Jak powstała Polska Szkoła Matematyczna,
DRUGI - trzymająca w napięciu gra „Kocham Cię Matmo“, w której do ostatniej chwili był remis, a o zwycięstwie zdecydował łut szczęścia,
TRZECI - utworzenie fraktala trójkąta Sierpińskiego z 81 studentów.

Profesor Żak podczas wykładu o Polskiej Szkole Matematycznej przypomniał nazwiska znanych matematyków, którzy stworzyli silne ośrodki matematyczne w Polsce  i mocno oddziaływali na naukowców z zagranicy.  Na koniec profesor skierował do wszytkich przekaz ,,Uczmy się matemtyki, bo warto".

Wyrazy uznania należą się koordynatorce Fraktalstycznego dnia, naszej studentce Annie Szymanek, która z łatwością utworzyła żywy fraktal - trójkąt Sierpińskiego ze studentów Wydziału Matematyki. Jak jej się to udało już niebawem będzie można zobaczyć na filmie montowanym przez Telewizję Studencką Styk.