Granty Narodowego Centrum Nauki

Data: 22.11.2016

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy laureatów 11. edycji konkursów: Opus, Preludium, Sonata i Polonez. W ramach konkursu Opus 11 przyznano dr hab. Agnieszce Wyłomańskiej, prof. PWr., grant na realizację projektu pt. „Procesy anomalnej dyfuzji i ich zastosowania do modelowania danych rzeczywistych". Teoretyczne wyniki uzyskane w ramach projektu umożliwią stworzenie nowych narzędzi służących do wnioskowania statystycznego i estymacji parametrów analizowanych procesów, a co za tym idzie wykorzystanie tych narzędzi do opisu wielu zjawisk.

W konkursie Preludium 11, finansującym projekty badawcze osób rozpoczynających karierę naukową bez stopnia naukowego doktora, grant otrzymał mgr Dariusz Kosz, doktorant Wydziału Matematyki, na projekt „Operatory maksymalne". Zgodnie z opisem projektu planowane badania operatorów maksymalnych w kontekście ogólnych przestrzeni metryczno-miarowych pozwolą dogłębnie przeanalizować strukturę badanych obiektów.