Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Data: 01.10.2021 Kategoria: Studenci

Ponad 21 tys. studentów zaczęło rok akademicki na Politechnice Wrocławskiej. W związku z pandemią koronawirusa wstęp na tegoroczną inaugurację był mocno ograniczony. Transmisja z uroczystości jest dostępna na kanale Yotube. Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego kilka słów do społeczności Wydziału Matematyki skierował nasz Dziekan, prof. Marcin Magdziarz.

Film z słowem skierowanym przez Dziekana Wydziału Matematyki do studentów
I na koniec wciąż aktualna wskazówka Richarda Feynmana laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - „Miejcie oczy szeroko otwarte, bądźcie krytycznie nastawieni do wszystkiego, nie przyjmujcie żadnej prawdy bez głębokiego zastanowienia, obnażajcie i tępcie półprawdy i demagogię, nauczcie się podziwiać piękno otaczającego nas świata i nade wszystko – i o wszystkim – myślcie!”
 Dziekan Wydziału Matematyki - prof. dr. hab. inż Marcin Magdziarz