Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Data: 02.10.2023
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska Aula A1

pokaż na mapie

W poniedziałek, 2 października, o godz. 10.00 zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale PWr na Youtube.

W trakcie wydarzenia wysłuchamy wystąpienia inauguracyjnego rektora oraz wykładu inauguracyjnego. Odbędzie się także tradycyjna immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych studentów do społeczności PWr.

Program:

• wystąpienie inauguracyjne rektora, prof. Arkadiusza Wójsa,
  • przyjęcie w poczet studentów – immatrykulacja,
  • przyjęcie w poczet honorowych profesorów PWr prof. Jerzego W. Rozenblita z University of Arizona,
  • wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz Specjalnych Nagród Rektora „Docendo Discimus”,
  • wykład inauguracyjny prof. Waldemara Banasiaka, z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego - „Dylematy współczesnej medycyny".

Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

1 października zapraszamy na mszę św. w intencji pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele akademickim pw. Najświętszego Serca Jezusowego, pl. Grunwaldzki 3.