Inauguracjia Roku Akademickiego 2022/2023

Data: 03.10.2022
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

pokaż na mapie

W celu umożliwienia społeczności akademickiej wzięcia udziału w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 JM Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs, ustanowił dzień 3 października 2022 roku dniem rektorskim we Wrocławiu.

W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale PWr na Youtube.

W trakcie wydarzenia wysłuchamy wystąpienia inauguracyjnego rektora oraz wykładu inauguracyjnego. Odbędzie się także tradycyjna immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych studentów do społeczności PWr.

Program:

• wystąpienie inauguracyjne rektora prof. Arkadiusza Wójsa,
  • przyjęcie w poczet studentów – immatrykulacja,
  • przyjęcie w poczet honorowych profesorów Politechniki Wrocławskiej dr. Patricka Dieckhoffa (Towarzystwo Fraunhofera),
    wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej,
  • wręczenie Specjalnych Nagród Rektora „Docendo Discimus”,
    Medical applications of RNA research” - wykład inauguracyjny prof. Marii Carmo-Fonseci z Uniwersytetu Lizbońskiego.
  • Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

2 października zapraszamy na mszę św. w intencji pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele akademickim pw. Najświętszego Serca Jezusowego, pl. Grunwaldzki 3.