Kierunkowskazy Kariery

Data: 26.06.2020
Miejsce wydarzenia: online

pokaż na mapie

Przez pięć kolejnych dni, od 22-26 czerwca w godzinach 14.00-17.00, będzie można się spotkać zdalnie ze studentami i wykładowcami, odwiedzić wirtualne stoiska uczelni, na których będzie można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchać wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach. Każdego dnia będzie można zapoznać z ofertą dotyczącą innego zakresu nauki.

W dniu 26 czerwca zapraszamy zainteresowanych kierunkami ścisłymi. O godzinie 14.05 rozpocznie się debata o studiach na kierunku Matematyka i Statystyka. Dlaczego warto studiować matematykę na Politechnice Wrocławskiej? Jakie umiejętności pozwalają rozwinąć studia matematyczne i jakie stwarzają perspektywy? Na te pytania i wiele innych odpowie Karolina Fiutak  - studentka dwóch kierunków: trzeciego roku Matematyki i Statystyki oraz drugiego roku Matematyki Stosowanej, realizowanych na Wydziale Matematyki.

Na poczatku lipca odbędą się prezentacje  uczelni cieszących się największym zainteresowaniem wśród kandydatów:

7 lipca (wtorek) – Dzień uniwersytetów,
8 lipca (środa) – Dzień uczelni technicznych,
9 lipca (czwartek) – Dzień uczelni medycznych,
10 lipca (piątek) – Dzień uczelni niepublicznych.

Oczywiście nie zabraknie stoiska Politechniki Wrocławskiej - do dyspozycji maturzystów będą pracownicy Działu Rekrutacji, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z tegorocznym naborem na studia.

Kierunkowskazy Kariery online zostały przygotowane w ramach kampanii STUDIA 2020 przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy.