Konferencja UMI-SIMAI-PTM we Wrocławiu

Data: 17.09.2018
Miejsce wydarzenia: Wocław

pokaż na mapie

W dniach 17-20 września 2018 roku odbywał się we Wrocławiu Joint meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society (UMI-SIMAI-PTM). Konferencję organizują trzy wymienione w tytule stowarzyszenia we współpracy z  Politechniką Wrocławską  i Uniwersytetem Wrocławskim. Wykłady  będą się odbywać na kampusach obydwu uczelni.

Program konferencji obejmie szeroki zakres współczesnych badań matematycznych. Szczegółowy program jest udostępniany na stronie Konferencji i dodatkowo poprzez  aplikację. Polsko-włoski Komitet Programowy zaplanował zarówno wykłady plenarne jak i sesje tematyczne będą się one odbywać na kampusach obydwu uczelni. Do wygłoszenia wykładów plenarnych zostali zaproszeni:

• Michael Dumbser, Universita di Trento, Włochy;
  • Maria Esteban, Université Paris-Dauphine, Francja;
  • Veronica Gavagna, Universita di Firenze, Włochy - gość specjalny;
  • Christopher Hacon, University of Utah, USA;
  • Rafal Latała, Uniwersytet Warszawski, Polska;
  • Marta Lewicka, University of Pittsburgh, USA;
  • Anna Marciniak-Czochra, Heidelberg Universität, Niemc;
  • Marian Mrozek, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Polska;
  • Giorgio Ottaviani, Universita di Firenze, Włochy;
  • Luigi Preziosi, Politecnico di Torino, Włochy;
  • Jacek Świątkowski, Uniwersytet Wrocławski, Polska;
  • Susanna Terracini, Universita di Torino, Włochy.