Konkurs dla studentów o udział w ECMI Conference

Data: 14.04.2023 Kategoria: Studenci

Ogłaszamy Konkurs na udział w 22nd ECMI Conference on Industrial and Applied Mathematics organizowany na Politechnice Wrocławskiej w dniach 26-30 czerwca 2023.

W ramach projektu „Zwiększenie szans edukacyjnych i zawodowych studentów w obszarze matematyki stosowanej” realizowanego na Politechnice Wrocławskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego ogłaszamy konkurs na udział w międzynarodowej konferencji 22nd ECMI Conference on Industrial and Applied Mathematics.

ECMI, czyli European Consortium for Mathematics in Industry, jest siecią jednostek akademickich oraz przemysłowych promujących wykorzystanie matematyki w różnych obszarach gospodarki. Matematyka  to nauka, która prowadzi do wielu ważnych odkryć mających realny wpływ na społeczeństwo. Konferencja ECMI jest jednym z najważniejszych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, podczas którego prezentowane są znaczące postępy badawcze w matematyce przemysłowej. Skupiają wybitne osobistości ze świata biznesu, nauki i środowiska akademickiego w celu promowania wykorzystania innowacyjnej matematyki w przemyśle. Zachęcają również sektory przemysłowe w regionie do promowania trudnych problemów, do rozwiązania których matematycy mogą dostarczać nowych narzędzi.

Nagroda: bezpłatny udział w konferencji ECMI
Kto może aplikować: studenci uczelni wyższych Dolnego Śląska
Zgłoszenie: list motywacyjny w języku angielskim opisujący chęć udziału w konferencji wraz z danymi kontaktowymi wysłany na adres ecmi2023@pwr.edu.pl (w tytule proszę wpisać Konkurs ECMI)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27 kwietnia 2023