Konkurs studencki Egzamin na ocenę celującą

Data: 15.12.2017 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W piątek 8 grudnia br. Prorektor ds. Studenckich dr Jacek Lamperski oraz Dziekan Wydziału Matematyki prof. dr. hab. Krzysztof Stempak spotkali się z laureatami konkursu i pogratulowali im bardzo dobrych wyników. Podczas spotkania Prorektor zachęcał studentów, do dalszego zgłębiania matematyki i zaangażowania w prace naukowe prowadzone na Politechnice Wrocławskiej. Na koniec studenci odebrali nagrody za zwycięstwo w Konkursie (bluzy i kubki z logo Politechniki Wrocławskiej), a organizator konkursu doc. dr Zbigniew Skoczylas wręczył im książkę z zadaniami, które pojawiały się na egzaminie na ocenę celującą w poprzednich latach.

Co roku w lutym organizowane są dwie edycje konkursu - z Analizy matematycznej 1 oraz Algebry z geometrią analityczną. Nagrodą główną jest ocena celująca z analizy lub algebry, a od 2017 r. dodatkowo wręczana jest nagroda od Prorektora ds. Studenckich. W tym roku oceny celujące z Analizy matematycznej 1 otrzymało 5 studentów:

• Konrad Krawczak z Wydziału Mechanicznego,
  • Artur Bauer z Wydziału Mechanicznego,
  • Piotr Gramacki z Wydziału Informatyki i Zarządzania,
  • Jarosław Skowron z Wydziału Informatyki i Zarządzania,
  • Przemysław Szeliński z Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Taka sama liczba studentów (w tym jedna studentka) uzyskała ocenę celującą z Algebry z geometrią analityczną:

• Filip Dyba z Wydziału Elektroniki,
  • Mateusz Jura z Wydziału Elektroniki,
  • Karol Niczyj z Wydziału Matematyki,
  • Michał Pogoda z Wydziału Mechanicznego,
  • Daria Puchalska z Wydział Matematyki.

Zadania, które otrzymują studenci do rozwiązania, są nietypowe i wymagają dużej pomysłowości. Jednakże do ich rozwiązania wystarczy wiedza zdobyta na standardowych kursach z matematyki. Zadania konkursowe są udostępniane na stronie Wydziału Matematyki.

Wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Egzamin na ocenę celującą