Mgr Dariusz Kosz Mistrzem Polski w scrabble

Data: 22.11.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniach 17-18 listopada w Warszawie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Scrabble. Pierwsze miejsce w tym prestiżowym turnieju zajął nasz doktorant mgr Dariusz Kosz. Dla Dariusza jest to już trzeci tytuł w tej dyscyplinie. Grą w scrabble zainteresował się już w podstawówce, a od około dekady zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce krajowej listy rankingowej. W tegorocznych rozgrywkach finałowych nasz zawodnik zmierzył się z piętnastoma przeciwnikami wyłonionymi na drodze eliminacji. Zwycięstwa w jedenastu pojedynkach pozwoliły mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Więcej informacji o tym oraz o innych scrabblowych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Federacji Scrabble.

kosz_scrable.png