Ministerialne stypendia dla naszych młodych naukowców

Data: 04.07.2022 Kategoria: Wydarzenie

Sześcioro młodych naukowców z PWr, w tym dwóch doktorantów, zdobyło stypendia Ministra Edukacji i Nauki. Doceniono ich za prowadzone na wysokim poziomie innowacyjne badania i dorobek naukowy. Najwyżej punktowano autorstwo lub współautorstwo monografii naukowej, rozdziału w monografii naukowej lub artykułu naukowego, o ile zostały wydane przez wydawnictwo albo opublikowane przez czasopismo ujęte w ministerialnym wykazie.

Kandydatów do stypendiów zgłaszali do końca grudnia rektorzy uczelni oraz dyrektorzy instytutów PAN, instytutów badawczych i instytutów międzynarodowych. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło  w sumie 1 719 wniosków. Zostały ocenione przez ministerialny zespół metodą punktową, w ramach poszczególnych dyscyplin nauki i sztuki. Ostatecznie stypendia przyznano 215 osobom, w tym 37 doktorantom. Wśród nich jest sześcioro naukowców z PWr.

weron_tomasz.pngW gronie laureatów znalazł się doktorant Wydziału Matematyki mgr Tomasz Weron matematyk z wykształcenia, historyk z zamiłowania. Jego badania naukowe skupiają się wokół sieci społecznych, modelowania dynamiki opinii oraz prognozowania cen energii elektrycznej.

Sylwetki pozostałych lauretów poznacie z aktualności PWr.