Mistrzostwa w Grach Matematycznych w Paryżu - osiem medali polskiej reprezentacji

Data: 03.09.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Na Międzynarodowe Mistrzostwa pojechali najlepsi zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w Mistrzostwach Polski zorganizaowanych przez Politechnikę Wrocławską w maju br. Zawodnicy pochodzą z miast rozsianych po całej Polsce, reprezentowali miasta: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Józefosław, Kalisz, Kanie, Kielce,  Krosno Odrzańskie, Oborniki Śląskie, Opole, Poznań, Racibórz, Radom, Szczecin, Zabrze, Zielona Góra i najliczniej Wrocław.

Medale zdobyli:

złote

• Krzysztof Olejniczak - kategoria L1 - uczeń III LO we Wrocławiu,
  • Łukasz Kalinowski  - kategoria  L2 - student  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Gabriel Listowski  - kategoria   GP - księgowy z Zabrza,

srebrne

• Damian Dąbrowski - kategoria  C2 - uczeń Gimnazjum nr 16 w Szczecinie,
  • Mateusz Rzepecki - kategoria L1 - uczeń III LO we Wrocławiu,
  • Grzegorz Adamski - kategoria L2 - student  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

brązowe

• Alicja Mężyk - kategoria C1 - uczennica Szkoły Podstawowej nr 28  w Kielcach,
  • Radosław Girul - kategoria L1 - uczeń XXIV LO we Wrocławiu.

Fantastyczne wyniki osiągnęli wrocławscy licealiści, którzy zdobyli wszystkie trzy medale.

lo.png

Sukces polskiej reprezentacji to nie tylko medale, ale również uplasowanie zawodników na wysokich pozycjach i medale w konkursie równoległym. W pierwszej dziesiątce znaleźli się:

• Maksymilian Gogolewski - miejsce  5. kategoria CE,
  • Jakub Pawlaczyk - miejsce 4. kategoria CM,
  • Filip Nogaj - miejsce  5. kategoria C2,
  • Justyna Palikowska - miejsce  6. kategoria C2,
  • Stanisław Nowakowski - miejsce  7. kategoria C2,
  • Krzysztof Boryczka - miejsce  7. kategoria L1,
  • Łukasz Łabęcki - miejsce 4. kategoria L2.

w  konkursie równoległym:

• Mikołaj Marciniak - miejsce 1. kategoria L2,
  • Kamil Dunst - miejsce 3. kategoria L2,
  • Władislaw Klinikowski - miejsce 5. kategoria L2,
  • Karolina Wojtyniak - miejsce 7. kategoria L2,
  • Patrycja Tkaczuk - miejsce 8. kategoria L2,
  • Bogdan Soboński - miejsce 1. kategoria GP.

Międzynarodowe Mistrzostwa objął patronatem Instytut Francuski w Polsce.