Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla dr. hab. Tomasza Grzywnego

Data: 21.04.2022 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki w 2022 r. otrzymał dr hab. Tomasz Grzywny za przełomowe wyniki w probabilistycznej teorii potencjału, zwłaszcza w zakresie unimodalnych procesów Lévy'ego, uzyskane w cyklu prac opublikowanych w latach 2007-2021. Więcej informacji o nagrodzie można znaleźć na stronie IMPANu  Warto przypomnieć, że dr hab. Tomasz Grzywny otrzymał też niedawno nagrodę im. Wacława Sierpińskiego III Wydziału PAN.