Najlepsza praca magisterska dotyczącą usług finansowych

Data: 15.11.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Znane są już wyniki Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą usług finansowych w dziedzinie matematyki stosowanej organizowanego przez Centrum im. Hugona Steinhausa we współpracy z BNY Mellon. Nadesłane prace magisterskie z zakresu matematyki stosowanej były oceniane przez przedstawicieli Centrum im. Hugona Steinhausa oraz BNY Mellon pod kątem oryginalności pomysłu, poprawności matematycznej oraz możliwości zastosowania zaproponowanego przez studentów rozwiązania w praktyce.

mellon01.pngLaureatami Konkursu są absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Wszystkie nagrodzone osoby ukończyły w 2018 roku kierunek studiów Applied Mathematics na Wydziale Matematyki. Główną nagrodę w wysokości 15 000 złotych otrzymał Jonas Al-Hadad, który jest obecnie doktorantem Wydziału Matematyki w ramach projektu "InterDok - Programy Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej". Promotorem jego pracy magisterskiej „Pricing of American options: single and double continuation region” był prof. dr hab. Zbigniew Palmowski. Nagroda została uroczyście wręczona podczas obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej. Statuetkę wraz z dyplomem wręczali w imieniu BNY Mellon - Glenn Ashbrooke, dyrektor Banku BNY Mellon Poland, i w imieniu Politechniki Wrocławskiej prof. Zbigniew Palmowski.

Drugą nagrodę w wysokości 10 000 złotych otrzymała Weronika Białecka za pracę magisterską zatytułowaną „Application of weighted distributions to modeling operational risk”. Trzecią nagrodę w wysokości 5000 złotych otrzymała Joanna Kuprowska za pracę magisterską „Comparison of different models of credit scoring”. Promotorem obu tych prac był dr hab. inż. Krzysztof Burnecki, prof. nadzw PWr.

Nagrody za drugie i trzecie miejsce zostaną wręczone 10 grudnia 2018 roku o 11.15 w sali 1.27, budynek C-13. W trakcie tego spotkania zostaną  przedstawione przez laureatów rezultaty zwycięskich prac magisterskich. Dodatkowo, dyrektor BNY Mellon Poland, przedstawi czym zajmuje się BNY Mellon Science we Wroclawiu – strategiczne centrum składające się z analityków, którzy przy pomocy rozmaitych metod matematycznych tworzą modele służące do oszacowywania ryzyka finansowego, kredytowego i rynkowego.