Najlepsze prace magisterskie dotyczące usług finansowych

Data: 09.02.2020 Kategoria: Studenci

Za nami już druga edycja Master's Thesis Competition - Applied Mathematics organizowanym wspólnie przez BNY Mellon i Centrum Steinhausa Politechniki Wrocławskiej. Pierwsze i trzecie miejsce przypadło studentom kierunku Applied Mathematics na Wydziale Matematyki PWr.

Pierwsze miejsce zajął Bartosz Uniejewski za pracę "Probabilistic forecasting based on quantile regression and regularization", której promotorem był prof. dr hab. inż. Rafał Weron.

Trzecie miejsce miejsce zajął Łukasz Hałas za pracę "Yield curve for Longstaff-Schwartz model - numerical analysis" napisaną pod opieką prof. Zbigniewa Palmowskiego.

Zwycięzcy zostali wyróżnieni podczas grudniowej ceremonii wręczenia nagród, gdzie odebrano nagrody. Wygrana w konkursie wiąże się z nagrodą finansową - pierwsze miejsce 15.000 zł, drugie 10.000 zł, a  trzecie 5.000 zł. Podczas uroczystości Bartosz Uniejewski zaprezentował rezultaty nagrodzonej pierwszym miejscem pracy dyplomowej.

W kwietniu na stronie BNY Mellon zostaną zamieszczone informacje o terminach i warunkach aplikowania prac do kolejnej edycji Konkursu.