Nasi absolwenci na Igrzyskach Olimpijskich

Data: 23.07.2021 Kategoria: Wydarzenie

Dziś w uroczystym otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Polskę reprezentowała para chorążych Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski
Maja Włoszczowska - zawodniczka światowego formatu, będzie reprezentować nasz kraj w wyścigu kolarskim MTB. Maja Włoszczowska jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, ukończyła studia na kierunku Matematyka. Zdobyła m.in. dwa srebrne medale olimpijskie (Pekin i Rio de Janeiro) i gdyby nie kontuzja stawu skokowego byłyby to jej piąte Igrzyska Olimpijskie!!! Planowany start w jej konkurencji to wtorek 27 lipca
W Tokio wystąpi jeszcze jedna absolwentka Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej - Joanna Pawlak - w konkurencji jeździectwo wystartuje 30 lipca i 1 sierpnia.
W tych dniach trzymajmy mocniej kciuki za naszych sportowców i całą polską reprezentację;).