Obchody święta liczby Pi

Miejsce wydarzenia: Strefa Kultury Studenckiej PWr
Godzina: 10:30 - 15:00

pokaż na mapie

Przed nami święto Pi, liczby będącej inspiracją dla wielu. Pi stało się tematem wierszy, piosenek, filmów.  Jej urokowi uległo wielu wielkich matematyków i amatorów, niektórzy poświęcili większą część swojego życia na obliczenie jej dokładnej wartości. Doszukiwano się jakiejś prawidłowości w rozwinięciu dziesiętnym, ale na próżno szukać w niej regularności. Pomimo badań wciąż pozostaje tajemnicza.

Czyż to nie fascynujące, że jedna i ta sama liczba Pi wykazuje tak przedziwne i różnorodne związki z wieloma dziedzinami matematyki - geometrią, arytmetyką, a nawet rachunkiem prawdopodobieństwa? W dniu 14.03 w Strefie Kultury Studenckiej między 10:30 a 15:00, będzie można sprawdzić swoją wiedzę o liczbie Pi i otrzymać atrakcyjne nagrody. Studenci Wydziału Matematyki przygotowali rozmaite zagadki, sprawdzone w poprzednich edycjach zabawy i wiele niespodzianek. Jak co roku odbędzie się konkurs na recytowanie z pamięci rozwinięcia liczby Pi. Podejmij wyzwanie i ustanów nowy rekord Politechniki Wrocławskiej.