Rozpoczęcie cyklu spotkań TALENTo MAT

Data: 17.11.2021
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska s. 301/A1

pokaż na mapie

Cykl spotkań TALENTMAT  rozpoczną prof. Tomasz Downarowicz z prof. Jackiem Serafinem. Spotkanie będzie poprowadzone w konwencji dialogu dwóch ciekawskich matematyków, a rzecz będzie dotyczyć stosowania twierdzeń matematycznych, ostrożności jaka jest wymagana, by ich nadinterpretacja nie doprowadziła do sprzeczności z prawami fizyki i innymi dziedzinami nauki.

TEMAT:  Do czego może prowadzić nadinterpretacja twierdzeń matematycznych?
KIEDY:   17.11.2021 (środa) godzina 17:00
GDZIE:   sala 301 w budynku A1

ABSTRAKT: Na podstawie kilku przykładów pozornych sprzeczności matematyki z rzeczywistością zastanowimy się, jak nie należy interpretować twierdzeń matematycznych.

talentomat1_2021.png