Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk powołało nowych członków rzeczywistych i członków korespondentów, a także uzupełniło skład Akademii Młodych Uczonych. Wśród wybranych znalazło się czterech naukowców PWr. Łącznie wybrano 33 członków rzeczywistych oraz 35 członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk.
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Bogdan został członkiem korespondentem Wydziału III - Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi.
Jego wkład w rozwój matematyki na Politechnice Wrocławskiej, gdzie pracuje od początku swojej kariery naukowej, jest bardzo znaczący. Opublikował 55 prac w wysoce renomowanych czasopismach matematycznych. Uczestniczył w 12 grantach zespołowych, w 6 z nich był kierownikiem. Między innymi, uzyskał z NCN w roku 2014 grant Harmonia, a w roku 2018 prestiżowy grant Beethoven. Wykształcił 5-ciu doktorantów. Wyróżnia się intensywną aktywnością organizacyjną na rzecz środowiska naukowego i macierzystej uczelni. Pełnił przez 4 lata funkcję prodziekana ds. dydaktyki i badań naukowych na Wydziale Matematyki. Obecnie jest kierownikiem Rady Dyscypliny Matematyka. Organizował lub współorganizował około 10 międzynarodowych konferencji naukowych, w tym cykl konferencji Probability and Analysis. Uczestniczył w ponad 80-ciu międzynarodowych konferencjach naukowych.
Profesor Krzysztof Bogdan ma w swoim dorobku wybitne osiągnięcia naukowe. Zajmuje się trudnymi problemami dotyczącymi procesów Markowa, analizy harmonicznej i operatorów nielokalnych oraz ich zastosowań w analizie. Stanowią one podstawę i inspirację dla badań prowadzonych w wielu ośrodkach na świecie, stąd bardzo znaczna dla matematyka liczba ponad 1750 cytowań (wg. Mathematical Reviews) i wysoki indeks Hirscha 22 (wg. Scopus). Jego prace były cytowane przez ponad 750 autorów. Uczył na bardzo renomowanych uczelniach w U.S.A.: University of Washington, Purdue University, Stanford University. W roku 2018 otrzymał bardzo prestiżową Nagrodę Główną Polskiego Towarzystwa Matematycznego imienia Stefana Banacha za przełomowe wyniki w teorii potencjału procesów skokowych i operatorów nielokalnych. W 2020 r. został laureatem Specjalnej Nagrody Naukowej Rektora Politechniki Wrocławskiej imienia Hugo Steinhausa.
Główne osiągnięcia naukowe profesora Bogdana układają się w trzy bloki tematyczne: półgrupy Feynmanna-Kaca, brzegowa teoria potencjału, teoria Littlewooda-Paley-Steina.
Jednym z ważniejszych zadań Wydziałów PAN jest koordynacja działań komitetów naukowych, problemowych i krajowych, tworzonych przy Wydziałach, które są ciałami opiniotwórczymi stanowiącymi najbardziej reprezentatywne grono specjalistów w danej dyscyplinie naukowej. Aby otrzymać nominację na członka rzeczywistego lub korespondencyjnego trzeba wyróżniać się dorobkiem naukowym i autorytetem oraz posiadać nieposzlakowaną opinię. Łączna liczba członków rzeczywistych i członków korespondentów PAN nie przekracza 350 osób i sprawują oni swoje funkcje dożywotnio.