Program podwójnego dyplomowania

Data: 21.04.2022 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W ostatnich tygodniach doszło do podpisania umowy między Politechniką Wrocławską a francuską Ecole Nationale des Ponts et Chaussees Paris Tech (ENPC ParisTech) rozszerzającej współpracę w ramach programu podwójnego dyplomowania o kolejne wydziały PWR, w tym Wydział Matematyki.

ENPC to jedna z wiodących francuskich uczelni technicznych, tzw. „Grande Ecole”. Oferuje ona kształcenie na czterech wydziałach: Mathematics and Computer Science, Mechanics and Physics of Materials and Structures, Economics oraz Social Sciences. Aktualnie ENPC angażuje się w działalność badawczą związaną z wyzwaniami społeczno-gospodarczymi w dziedzinie przemian środowiska: (City and mobility systems, Management of Environmental risks, Industry of the future, Economics and Society).

Studenci Wydziału Matematyki będą mogli wziąć udział w dwóch programach oferowanych przez ENPC: Applied Mathematics oraz Sustainable and Green Finance. Na początku przyszłego roku akademickiego zorganizowane zostaną webinary przybliżające ofertę ENPC i warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać dyplom ukończenia studiów z obu uczelni. Jednak już teraz warto zainwestować w ewentualny wyjazd i rozpocząć naukę języka francuskiego.