QS World University Ranking 2020

Data: 13.04.2020 Kategoria: Wydarzenie

W tegorocznym rankingu uniwersytetów światowych według dyscyplin naukowych przygotowanym przez brytyjską firmę Quacquarelli Symonds (QS), matematyka na Politechnice Wrocławskiej znalazła się w grupie 350 najwyżej notowanych ośrodków naukowych i tym samym utrzymała swoją pozycję z 2019 roku. W rankingu tylko dwie polskie uczelnie sklasyfikowano wyżej od Wydziału Matematyki PWr, są nimi Uniwersytet Warszawski (przedział 201 - 250) i Uniwersytet Jagielloński (przedział 251 - 300). Trzecie miejsce w Polsce w tym roku ex aequo zajęły Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska (obie w przedziale 301 - 350).

ranking_qs2020podium.png