QS World University Ranking 2023 by Subject

Data: 22.03.2023 Kategoria: Wydarzenie

W tegorocznym zestawieniu QS World University Rankings by Subject oceniono 1 597 uczelni całego świata. Pod uwagę brano m.in. opinie na temat uczelni w świecie akademickim (badanie ankietowe obejmujące 130 tys. nauczycieli akademickich) i wśród pracodawców (75 tys. ankietowanych), cytowalność (na podstawie bazy Elsevier Scopus), wskaźnik Hirscha oraz po raz pierwszy indeks IRN (International Research Network), który ocenia trwałą międzynarodową współpracę badawczą instytucji.

qs_ranking_pwr.png

W tegorocznym rankingu uniwersytetów światowych według dyscyplin naukowych, matematyka na Politechnice Wrocławskiej znalazła się w grupie 350 najwyżej notowanych ośrodków naukowych. Zajęliśmy drugie miejsce w Polsce ex aequo z Politechniką Warszawską (obie w przedziale 301-350). Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski - 148 pozycja w rankigu światowym.

Zestawienie uwzględnia 54 dyscyplin naukowych podzielonych na pięć obszarów: Arts & Humanities, Engineering & Technology, Life Sciences & Medicine, Natural Sciences, Social Sciences & Management. Naszą uczelnię sklasyfikowano ponownie w ośmiu dziedzinach, w siedmiu wypadliśmy lepiej niż rok temu. Więcej można przeczytać  w aktualnościach - Awans dziedzin z PWr w QS World University Rankings by Subject