Ranking kierunków studiów Perspektywy 2020

Data: 20.07.2020 Kategoria: Studenci

Został ogłoszony Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2020. Studia na Wydziale Matematyki zostały wysoko ocenione, w rankingu Perspektyw zajęły czwarte miejsce. W roku akademickim 2019/2020 odnotowaliśmy wysoki wzrost studentów zagranicznych, wśród ogółu studentów na danym kierunku studiów wyniósł on 41 %. Absolwenci naszych kierunków bez problemów odnajdują się na rynku pracy, co wyraźnie widać w mierniku ekonomiczne losy absolwentów, który jest  mierzony wysokością zarobków absolwentów uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia.

21. edycja rankingu Fundacji Perspektywy uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie.

Politechnika Wrocławska jest trzecią uczelnią techniczną w kraju i najlepszą na Dolnym Śląsku. W zestawieniu ogólnym zajęła szóste miejsce  w rankingu szkół wyższych Fundacji Perspektywy. Po raz dwunasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w naszym regionie. Tradycyjnie utrzymała się także w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni technicznych, tuż za Politechniką Warszawską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

navi_perspektywy2020v1.png