REKRUTACJA NA STUDIA II STOPNIA 2020/2021 - DNI OTWARTE

Data: 12.02.2021
Miejsce wydarzenia: Dział Rekrutacji PWr

pokaż na mapie

kampaniaiist_wmat.pngWydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej to jeden z najlepszych ośrodków matematycznych w Polsce. Jako odrębna jednostka istnieje od września 2015 roku, wcześniej stanowił integralną część Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Prowadzi badania na światowym poziomie w wielu dziedzinach matematyki i jej zastosowań. Sukcesy naukowe kadry przekładają się na wysoki poziom kształcenia na dwóch unikalnych kierunkach: Matematyce stosowanej oraz Matematyce i statystyce. Oba gwarantują doskonałe wyształcenie matematyczne oraz atrakcyjne perspektywy pracy w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, informatycznym i w przemyśle.

Matematyki stosowanej zaczęliśmy uczyć jako pierwsi w Polsce. Kierunek adresowany jest do kandydatów, którzy oprócz wiedzy matematycznej interesują się jej zastosowaniami w naukach ścisłych, technice, przemyśle i biznesie.  Jego program został przygotowany przez ekspertów z Centrum im. Hugona Steinhausa zgodnie z wytycznymi Europejskiej Fundacji Naukowej odnośnie zastosowań matematyki w biznesie. Studia pierwszego stopnia trwają 7 semestrów i pozwalają na zdobycie kwalifikacji gwarantujących ciekawą pracę w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, informatycznym lub w przemyśle.

Mimo świetnych perspektyw na rynku pracy, wiedzę zdobytą podczas studiów inżynierskich warto rozszerzyć o nowe dziedziny lub zaawansowane metody. Dlatego w naszej ofercie są również trzysemestralne studia II stopnia na kierunku Applied Mathematics. Studia te prowadzone są w języku angielskim i posiadają akredytację konsorcjum ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry), co z jednej stanowi certyfikat jakości prowadzonych przez nas zajęć, a z drugiej ułatwia wymianę studentów między uczelniami w ramach konsorcjum. Studenci mają do wyboru cztery specjalności:

• Financial and Actuarial Mathematics
  • Mathematics for Industry and Commerce
  • Modelling, Simulation and Optimization
  • Data Engineering

Nasi absolwenci są chętnie zatrudniani jako specjaliści do spraw modelowania matematycznego lub oceny i analizy ryzyka w wiądących firmach w kraju i zagranicą. Wielu z nich decyduje się również na wybór ścieżki naukowej.

Rekrutacja na kierunek Applied Mathematics właśnie trwa. Więcej szczegółów o rekrutacji można znaleźć na stronach Działu Rekrutacji. Aby upewnić kandydatów, że podjęcie studiów II stopnia na kierunku Applied Mathematics, to dobra decyzja organizujemy Dni Otwarte. W dniu 20.01 o godzinie 13:00 rozpocznie się spotkanie on line, a w jego trakcie studenci i wykładowcy przedstawią detale studiów II stopnia z matematyki i fizyki na Politechnice Wrocławskiej i odpowiedzą na pytania zadane przez kandydatów.

kampaniaiist_harmonogram.png