Data: 28.06.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Trwa rekrutacja na matematyczne kierunki studiów na Wydziale Matematyki, jednym z najlepszych wydziałów matematycznych w Polsce. Zapraszamy wszystkich kandydatów do zapoznania się z naszą wszechstronną ofertą, opartą na trzech filarach: matematyka, statystyka, matematyka stosowana.

W roku akademickim 2017/2018 wystartował nowy kierunek studiów na studiach licencjackich: Matematyka i Statystyka. Kierunek ten obejmuje zarówno bardziej tradycyjne studia matematyczne, jak również studia będące połączeniem studiów matematycznych i statystycznych, wzorowane w pewnym stopniu na kierunku Mathematics and Statistics na Uniwersytecie w Oxfordzie. Kierunek jest zaprojektowany z myślą zarówno o kandydatach zainteresowanych studiowaniem matematyki, w tym matematyki teoretycznej, jak również tych, którzy chcieliby poznać metody statystyki matematycznej, w tym bardzo popularną i szeroko stosowaną przez wiele firm i przedsiębiorstw analizę danych. Dwa główne nurty studiów pojawiają się jako specjalności: Matematyka oraz Statystyka i Analiza Danych.

Kandydatów zainteresowanych głównie zastosowaniami matematyki, zachęcamy do rozpoczęcia studiów na prowadzonym od kilku lat i bardzo popularnym kierunku studiów inżynierskich: Matematyka Stosowana. Studia te mają charakter aplikacyjny i uczą praktycznych zastosowań matematyki w technice, przemyśle i biznesie. Gwarantują silne powiązanie kształcenia z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Był to pierwszy taki kierunek w Polsce.

Podobnie jak w latach poprzednich, również obecnie prowadzimy rekrutację na rozpoczynające się w roku akademickim 2018/2019 studia magisterskie na kierunku Matematyka, zapewniające wszechstronne wykształcenie matematyczne. W ślad za studiami licencjackimi, wśród specjalności na studiach magisterskich pojawi się w tym roku nowa specjalność: Statystyka i Analiza Danych.

Studenci wszystkich naszych kierunków studiów zdobywają kwalifikacje umożliwiające otrzymanie ciekawej pracy w wielu sektorach gospodarki, w tym w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, informatycznym, przemysłowym oraz usługowym, jak również w nauce i edukacji.