Remont nowego budynku Wydziału Matematyki

Data: 13.06.2020 Kategoria: Wydarzenie

W październiku 2019 roku rozpoczął się kapitalny remont budynków mieszczących się na centralnym kampusie Politechniki Wrocławskiej przy ul. Józefa Hoene-Wrońskiego 13. Decyzją JM Rektora Madryasa główną część remontowanego kompleksu przeznaczono dla Wydziału Matematyki.

Nowa siedziba przyczyni się do polepszenia warunków pracy i studiowania i stwarza możliwości dalszego rozwoju Wydziału. Pomieszczenia Wydziału będą znajdować się w największym gmachu kompleksu oraz w budynku łączącym go z gmachem sąsiednim, przeznaczonym dla organizacji studenckich. Wydział Matematyki otrzyma pomieszczenia dla nauczycieli akademickich i administracji oraz sale dydaktyczne, m.in. dziewięć sal wykładowych i cztery pracownie komputerowe.

Główny budynek przy ul. Hoene-Wrońskiego powstał w latach 1910 – 1911 wg projektu Maxa Berga, w stylistyce modernizmu z odniesieniami do secesji. Gmach zaprojektowany został jako obiekt pięciokondygnacyjny o znacznych rozmiarach. Na dwóch pierwszych kondygnacjach będą mieściły się sale dydaktyczne i laboratoria komputerowe, na trzeciej kondygnacji pokoje administracji i Dziekanat Wydziału Matematyki, a na dwóch ostatnich piętrach pokoje nauczycieli akademickich i doktorantów. Przed budynkiem zaprojektowane zostały ścieżki komunikacyjne i strefy wypoczynku w bujnej zieleni na ciekawie ukształtowanym terenie.

Już dziś dzięki wizualizacjom można zobaczyć jak pięknie będzie wyglądał kompleks budynków i ich otoczenie. Prace budowlane nabierają coraz większego tempa, m.in. w połowie wymienione jest pokrycie dachu i wstawiane są nowe okna. Zgodnie z umową prace remontowe zakończą się w 2021 r.