Remont nowej siedziby Wydziału Matematyki

Data: 18.10.2019 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Decyzja o przekazaniu budynków przy Hoene Wrońskiego Wydziałowi Matematyki została podjęta przez Rektora na początku jego kadencji, jeszcze w 2016 r. Po etapie projektowania, przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy, który wykona generalny remont i dokona adaptacji budynku do nowych potrzeb. Będzie to Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum. W dniu 11.10.2019 r. Prezes Firmy Castellum - podpisał umowę, a w dniu 18.10.2019 r. nastąpiło oficjalne przekazanie terenu. Zgodnie z planem prace remontowe powinny się zakończyć na wiosnę 2021 r.

Nowa siedziba przyczyni się do polepszenia warunków i stwarza możliwości dalszego rozwoju Wydziału. W nowym budynku przewidziane są pokoje dla pracowników dydaktycznych i badawczych oraz  sale dydaktyczne (m.in. dziewięć sal wykładowych, cztery pracownie komputerowe).

Obiekt przy Hoene Wrońskiego to trzy budynki. Główny budynek powstał w latach 1910 – 1911 wg projektu Maxa Berga, w stylistyce modernizmu z odniesieniami do secesji. Budynek zaprojektowany został jako obiekt wielokondygnacyjny, o znacznych rozmiarach. Jego rozplanowanie w systemie korytarzowym z dużymi przestronnymi salami i loggiami od strony południowej odzwierciedlało wczesne tendencje w budownictwie kubaturowym.

Budynek C-19