Seminarium Wydziałowe

Data: 08.12.2016

13 grudnia 2016 r. o godz. 11.15 w sali P.01 w budynku C-11 dr inż. Jacek Małecki wygłosi wykład pt. „Czy proces Bessela przeczuwa nadchodzącą śmierć?”. Referat wygłaszany w ramach Seminarium Wydziałowego będzie koncentrować się na procesach Bessela, które w pewnych przypadkach realizują się jako normy n-wymiarowego ruchu Browna. Zostaną zaprezentowane wyniki dotyczące obustronnych oszacowań gęstości prawdopodobieństw przejścia tychże procesów zabitych w momencie dojścia do ustalonego poziomu oraz odpowiednich oszacowań gęstości czasów trafienia oraz kilka wyników dotyczących rozkładów trafienia związanych z procesami Bessela, które mają swoje zastosowania w teorii procesów skokowych.