Studium Talent - przepustka na studia

Data: 22.09.2018 Kategoria: Wydarzenie

Celem organizowanego przez Politechnikę Wrocławską Studium Talent jest wspomaganie przygotowań z przedmiotów ścisłych oraz zachęcenie do bardziej intensywnej nauki matematyki i fizyki, a także zainteresowanie uczniów podjęciem studiów w naukach matematyczno-przyrodniczych lub technicznych. Rejestracja na Studium trwa, a zapisy do poszczególnych grup Studium Talent  rozpoczną się o godzinie 15.00 w dniu 28.09.2018 r.

W ramach Studium Talent organizowane są dwa cykle bezpłatnych wykładów dla uczniów szkół średnich, jeden z matematyki, a drugi z fizyki.  Każdy cykl obejmuje łącznie ok. 30 godzin - dwie godziny wykładów tygodniowo. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy Politechniki Wrocławskiej. Zajęcia z matematyki poprowadzą:

Szczegółowe informacje o rejestracji, terminach, miejscach spotkań są  zamieszczane na stronie http://studiumtalent.pwr.edu.pl.

Pierwsze wykłady już w październiku, a cały kurs zakończy się w marcu dobrowolnym egzaminem, za który można uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Laureat Konkursu, który rekrutuje się w roku zdania jego matury na dowolny kierunek studiów Politechniki Wrocławskiej, otrzymuje dodatkowe punkty w procesie rekrutacji, na zasadach określonych stosowną uchwałą Senatu. Laureaci, którzy zakończyli Konkurs z wynikiem co najmniej bardzo dobrym przyjmowani będą na studia, na podstawie złożonych dokumentów, z pominięciem warunków i trybu rekrutacji na dowolny kierunek studiów Wydziału Matematyki lub Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.