Świąteczna akcja Samorządu Studenckiego

Data: 04.12.2017 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Samorząd Studencki Wydziału Matematyki wspólnie z Samorządem Studenckim Wydziału Informatyki i Zarządzania organizuje zbiórkę prezentów dla trzech rodzinnych domów dziecka, które mają łącznie 20 podopiecznych. Podopieczni rodzinnych domów dziecka to głównie młodzież w wieku od 11 do 19 lat, ale są też młodsze dzieci, jest 3latka, 6latka i 9–latka. Wśród najczęściej wymienianych prezentów znajdują się książki, bilety do kina, ubrania, kosmetyki i akcesoria sportowe. Poza rzeczami materialnymi podopieczni potrzebują pomocy z matematyki, lekcji muzyki i programowania.

W tym roku dzieci objetych świąteczną pomocą jest dużo, a ich potrzeby są bardzo różnorodne. Zbiórka rozpoczęła się w poniedziałek 4 grudnia i potrwa do 15 grudnia. Prezenty będzie można złożyć w pojemniku koło portierni w budynku C11 oraz w budynku B4 w sali 1a12. Każdy może przyczynić się do wzbudzenia wielkiej radości w sercach dzieci. Więcej informacji studenci zamieścili na stronie fb

O innych akcjach studentów Politechniki Wrocławskiej można dowiedzieć się z artykułu "Nasi studenci chętnie pomagają Świętemu Mikołajowi".