Święto Politechniki Wrocławskiej

Data: 15.11.2020
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

15 listopada 1945 r. prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił na Politechnice Wrocławskiej pierwszy wykład w dziejach polskich uczelni powojennego Wrocławia. Na pamiątkę tamtego wydarzenia 15 listopada obchodzone jest we Wrocławiu Święto Nauki, a od 1984 roku także Święto Politechniki Wrocławskiej.

Z tej okazji na stronie Politechniki zostało udostępnione wystąpienie rektora prof. Arkadiusza Wójsa i przygotowana strona z informami o przyznanych wyróżnieniach, nagrodach oraz medalach.