Nowe nazwiska na tablicy w Alei Profesorów

Data: 15.11.2021 Kategoria: Wydarzenie

Poniedziałkowe uroczystości Święta Politechniki Wrocławskiej tradycyjnie rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich znajdującym się na Skwerze prof. Idaszewskiego. To wyraz wdzięczności za akademicki Wrocław złożony lwowskim i nie tylko lwowskim profesorom, którzy przyczynili się do rozwoju wrocławskich uczelni.

W ramach obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej  na tablicy w Alei Profesorów odsłonięto 24 nowe nazwiska. Tylu bowiem uczonych odebrało w ostatnim czasie nominacje profesorskie z rąk prezydenta RP. Na tablicy pojawiły się nazwiska osób, które zostały profesorami od marca 2020 roku. Na naszym Wydziale w tym roku nominację profesorską otrzymali: prof. Anna Jaśkiewicz oraz prof. Marcin Magdziarz.

mk1_1143_1.jpg