Trzy medale w International Team Internet Mathematical Olimpiad

Data: 02.03.2020 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Trzy medale, srebrny i dwa brązowe zdobyli nasi studenci w mistrzostwach International Team Internet Mathematical Olympiad. Do zawodów zgłosiło się 127 drużyn, w tym dwie reprezentujące Politechnikę Wrocławską. Pierwsza drużyna w składzie: Michał Łukomski, Patryk Krukowski, Kinga SztonykAndrzej Woźniak nagrodzona srebrnym medalem w kategorii Championship oraz brązowym w kategorii Blitz, druga w składzie: Michał ButmankiewiczBartek Chwiłkowski, Karol StanclikDenis Zelent nagrodzona brązowym medalem w kategorii Championship.

Konkurs jest przeprowadzany przez internet. Zawodnicy rozwiązują 10 zadań i przesyłają odpowiedzi, które są oceniane w dwóch kategoriach: Blitz - wyłącznie poprawność odpowiedzi i Championship - poprawność rozwiązań.

Ich sukces to owoc intensywnego treningu. Studenci aktywnie działający w Kole Naukowym Matematyki zawiązali drużynę Olympic PoWeR i od kilku miesięcy rozwiązują zadania z wcześniejszych edycji mistrzostw i olimpiad matematycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Przed nimi kolejne wyzwanie, tym razem w Ostrawie.