Ukrainian State Award in Science and Technology

Data: 20.06.2019 Kategoria: Wydarzenie

Wieloletni współpracownik Centrum Steinhausa prof. Aleksander Stanislavsky z Institute of Radio Astronomy of National Academy of Sciences (Ukraina) otrzymał niedawno w Kijowie Ukrainian State Award in Science and Technology (na zdjęciu wspólnie z Minister Edukacji Ukrainy: Pani Grinevich Liliya Mikhailovna). Ostatnim owocem współpracy Profesora z Centrum Steinhausa jest artykuł „Solar X-ray variability in terms of a fractional heteroskedastic time series model”, opublikowany w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, który jest jednym z wiodących na świecie czasopism naukowych dotyczących astronomii i astrofizyki (Impact Factor: 5.194). Artykuł dotyczy modelowania promieniowania słonecznego za pomocą modeli szeregów czasowych ARFIMA-GARCH.

a_a_stanislavsky.jpeg