Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Profesora Witolda Rotera

Data: 03.06.2017 Kategoria: Wydarzenie

W piątek 2 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Profesora Witolda Rotera oraz nadanie nazwy Skweru Profesora Witolda Rotera wraz z odsłonięciem obelisku na skwerze w centrum Nowej Rudy. Inicjatywa umieszczenia tablic wypłynęła od absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, którzy w ten sposób pragęli uhonorować swojego nauczyciela matematyki. W uroczystościach, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Nowej Rudy, Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej reprezentował Dziekan, prof. Krzysztof Stempak.

Profesor Roter po ukończeniu studiów w 1953 r. otrzymał nakaz pracy jako nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i liceum w Nowej Rudzie, gdzie pracował do 1961 roku. Następnie, od 1961 r. aż do roku 1998 pracował na Uniwersytecie Wrocławskim przechodząc wszystkie szczeble kariery zawodowej, od asystenta do profesora zwyczajnego. Od roku 1999 aż do przejścia na emeryturę pracował na stanowisku profesora zwyczajnego na Politechnice Wrocławskiej. Był długoletnim liderem środowiskowego Seminarium z Geometrii Różniczkowej.