Wydział Matematyki

Uroczystość wręczenia dyplomów za wybitne osiągnięcia naukowe

Data: 06.03.2019 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 5 marca odbyła się uroczystość wręczenia studentom dyplomów za wybitne osiągnięcia naukowe. W sali senatu prorektor ds. studenckich dr inż. Jacek Lamperski pogratulował im sukcesów. Pięć dyplomów wręczył studentom kierunku Applied Mathematics. Są to beneficjenci stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2018/2019.

W tym roku o stypendia starało się 1338 studentów z całego kraju. Ostatecznie przyznano 656 stypendiów, w tym 44 trafiło na Politechnikę Wrocławską.

Stypendia otrzymali studenci studiów drugiego stopnia:

Bartosz Uniejewski - student drugiego roku - na koncie ma już współautorstwo 5 publikacji w czołowych czasopismach naukowych dotyczących rynków energii elektrycznej. Rezultaty prac przedstawiał na 8 konferencjach międzynarodowych m.in. we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Bartosz jest laureatem tego prestiżowego stypendium juz trzeci rok z rzędu. W tym roku otrzymał także statuetkę najlepszego absolwenta Wydziału Matematyki.

Grzegorz Marcjasz - student drugiego roku - jest dwukrotnym laureatem stypendium Ministra. Jest współautorem 7 artykułów w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, których wyniki prezentował na wielu konferencjach naukowych. Tematyka jego badań związana jest z modelowaniem agentowym dynamiki opinii oraz z prognozowaniem cen energii elektrycznej przy użyciu algorytmów uczenia maszynowego.

Tomasz Serafin - student pierwszego roku - jest współautorem publikacji dotyczącej prognozowania cen energii elektrycznej. Uczestniczył w międzynarodowych konferencjach w Niemczech oraz Włoszech, podczas których wygłaszał referaty. Jego zainteresowania koncentrują się na zagadnieniach związanych z matematyką finansową oraz rynkiem energii.

Tomasz Weron - student pierwszego roku - jest współautorem czterech artykułów w czasopismach z listy filadelfijskiej. W kręgu jego zainteresowań już od dawna są sieci społeczne, modelowanie dynamiki opinii, metoda Monte Carlo oraz prognozowanie cen energii elektrycznej.  Biegły programista w środowiskach C++, Matlab czy Python.

Katarzyna Hubicka - studentka drugiego roku -  ze skromnością wypowiada się o swoich sukcesach: ,,zdobycie stypendium Ministra jest zasługą mówienia "tak" w odpowiednich momentach mojego studiowania. Pojawiła się możliwość wyjazdu na konferencje i wygłoszenia referatu - jasne, czemu nie? Rozpoczęcie współpracy naukowej i napisanie wspólnej publikacji - OK! Jak widać, opłacało się!”.

 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję