Wielki sukces polskiej reprezentacji na Międzynarodowych Mistrzostwach GMiL

Data: 28.08.2024 Kategoria: Wydarzenie

Polska reprezentacja osiągnęła wielki sukces, zdobywając medal w każdej kategorii, a łącznie gromadząc ich dwanaście, w tym dwa złote. W kategorii uczniów klas trzecich szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się Adam Penszyński. Natomiast najlepszy wśród uczniów wyższych klas szkół średnich był Norbert Dąbrowski.

Srebrnych medali jest aż siedem, wywalczyli je:

• Jan Fronczyk (kategoria CM – uczniowie klas czwartych i piątych),
  • Aleksander Dembny (kategoria C1 – uczniowie klas szóstych i siódmych),
  • Maria Janyska (kategoria C2 – uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich),
  • Łukasz Ganczarek (kategoria L1 – uczniowie wyższych klas szkół średnich),
  • Maciej Ignaciuk (kategoria L2 – studenci studiów pierwszego stopnia kierunków ścisłych i technicznych),
  • Daniel Błażewicz (kategoria GP – dorośli nie występujący w kategorii L2 oraz HC, w tym uczniowie szkół pomaturalnych),
  • Łukasz Bożyk (kategoria HC – osoby zawodowo zajmujące się matematyką i informatyką).

Ósmy krążek w tym kolorze przypadł czteroosobowemu zespołowi studentów i studentek Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Wystartowali oni w rozgrywanej po raz pierwszy konkurencji drużyn studenckich. Najlepsi okazali się Szwajcarzy z École Polytechnique Fédérale de Lausanne.

Brązowe krążki dla naszego kraju zdobyli Agata Fudała (kategoria CM) i student PWr Łukasz Simbiga (kategoria L2).

Dodatkowo w konkursie równoległym w kategorii CE Filip Fudała zdobył srebrny medal.

W mistrzowach wzięło udział ponad 530 osób z wielu krajów Polski, Francji, Kanady, Peru, Włoch, Szwajcarii, Ukrainy, Tunezji, Dominikany, Belgii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii i Słowenii.  Finał kolejnych Mistrzostw będzie w Tunezji.