Wizyta profesora Ernesto Mordeckiego

Data: 15.10.2019 Kategoria: Wydarzenie

W dniach 14-17 października 2019 r. gościem Wydziału Matematyki będzie prof. Ernesto Mordecki (Universidad de la República, Montevideo, Uruguay oraz Institute Élie Cartan of Lorraine - CNRS - Nancy, France). W czasie wizyty Gość wygłosi:

• odczyt w ramach aktywności Polskiego Towarzystwa Matematyczne p.t. „An algorithm to solve optimal stopping problems for one-dimensional diffusions” który odbędzie się we wtorek 15.10 o godz. 16.15 w sali WS Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego pl. Grunwaldzki 2/4.
  • wykład p.t. Optimal Stopping for diffusions with discontinuous coefficients w ramach seminarium Seminarium z Metod Stochastycznych i Numerycznych w dniu 16.10 o godz. 11.15 w sali 5.05.

Zachęcamy do udziału w tych wykładach. Prof. Ernesto Mordecki jest jednym z najwybitniejszych urugwajskich matematyków. Były dyrektor Centrum Matematyki Universytetu Republiki w Montevideo, od 2015 członek Urugwajskiej Akademii Nauk. Doktorat ukończył w prestiżowym Instytucie Steklova w Moskwie pod opieką prof. A.Shiraeva. Głównymi zainteresowaniami badawczymi prof.Mordeckiego jest problem optymalnego stopowania, procesy stochastyczne oraz pewne aspekty matematyki finansowej.