World Math Contest 2022

Miejsce wydarzenia: Bocconi University - online
Godzina: 14:00 - 17:00

pokaż na mapie
wmc2022m-1.pngPrzed nami druga edycja World Math Contest 2022 (WMC 2022), która odbędzie się online 24 września 2022 w godzinach 14:00-17:00. Jest to darmowa gra matematyczna otwarta dla każdego, kto ukończył 9 lat.  W ubiegłym roku  pierwszą edycję zorganizowała Szwajcarska Federacja Gier Matematycznych, a w tym roku WMC jest organizowane przez PRISTEM Center of Bocconi University.
Poprzez  hasło „ Logika, intuicja i wyobraźnia ” organizatorzy chcą przekazać, że WMC to konkurs matematyczny, do którego nie jest potrzebna znajomość żadnego szczególnie wymagającego twierdzenia czy zbyt skomplikowanych formuł. Zamiast tego potrzebna jest umiejętność rozumowania, szczypta wyobraźni i intuicja, która jasno pokazuje, że pozornie trudny problem jest w rzeczywistości prostszy niż to, co można było przewidzieć.
Rejestracja jest już otwarta. Quiz będzie dostępny w języku angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim, polskim, gruzińskim i arabskim.