Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2023

Data: 06.05.2023 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Nasza studentka Yevheniia Volkova  wygrała w konkursie fotograficznym dla studentów zagranicznych Politechniki Wrocławskiej pt.: „Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2023”. Eugenia przyjechała na studia z Ukrainy. Od trzech lat studiuje na kierunku matematyka stosowana. Zwycięskie zdjęcie przedstawia ogród japoński w ostatni wieczór przed zamknięciem na przerwę zimową.

0dvrxpbwbfwctbkroogrod_japonski_1_-_yevheniia_volkova.png

W konkursie wzięło udział 31 studentów i doktorantów reprezentujących 16 krajów: Bangladesz, Białoruś, Brazylia, Kanada, Filipiny, Francja, Niemcy, Indie, Indonezja, Kenia, Mongolia, Nepal, Palestyna, Tunezja, Turcja, Ukraina. Wszystkie przesłane prace były świetne!

Laureaci wyłonieni przez Jury konkursu oraz zwycięskie prace:

1 miejsce: Yevheniia Volkova (Ukraina), zdjęcie: Ogród Japoński
2 miejsce: Ahmet Findik (Turcja), zdjęcie: Grunwaldzki
3 miejsce: Junaid Baloba (Indie), zdjęcie: Centennial Hall
3 miejsce: Joshua Marvin Wyrwol (Niemcy), zdjęcie: Rynek in Colour

Nagrodzone zdjęcia oraz wybrane prace spośród wszystkich nadesłanych można do 28.05.2023 zobaczyć na wystawie znajdującej się przed wejściem do budynku  D-21 Politechniki Wrocławskiej.

Konkurs został zrealizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Wrocławskiej. Wystawa fotografii jest realizowana w ramach projektu pn.: „Międzynarodowe Centrum Politechniki Wrocławskiej - Uczelnia otwarta na nowe Kultury”. Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2020).