Współpraca z Politechniką Gdańską w zakresie analizy danych medycznych

Data: 05.12.2022 Kategoria: Wydarzenie

W dniach 23-25 listopada czworo pracowników naszego Wydziału wyjechało na Politechnikę Gdańską w celu nawiązania współpracy z Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Spotkania odbywały się w ramach projektu ,,Mathematics for Society 2022: Health, Industy and Sustainable Developement''. Jednym z głównych zadań tego wyjazdu było nawiązanie kontaktów naukowych z matematykami oraz przedstawicielami innych dyscyplin PG. W czasie warsztatów prowadzono wiele dyskusji na temat zaawansowanych metod w matematyce stosowanej i analizie danych medycznych (w szczególności w kontekście projektu OPT iGEN SANITAS Politechniki Gdańskiej).

W wydarzeniu udział brali również przedstawiciele Centrum Dioscuri IMPAN.

Dodatkowo w piątek na seminarium Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Krzysztof Burnecki wygłosił wykład pt. ,,Trends in applied mathematics from the perspective of Hugo Steinhaus Center of Wrocław University of Science and Technology''.

dsc07340_cropped.jpg

Główni organizatorzy warsztatów:

• Grzegorz Graff (PG)
  • Paweł Pilarczyk (PG)
  • Justyna Signerska-Rynkowska (PG & Dioscuri Centre in TDA, IMPAN)
  • Małgorzata Szczerska (PG)
  • Pełna lista prelegentów:
  • Michał Balcerek (PWr)
  • Krzysztof Burnecki (PWr)
  • Małgorzata Gawrycka (PG)
  • Paweł Dłotko (Dioscuri Centre in Topological Data Analysis, IMPAN)
  • Davide Gurnari (Dioscuri Centre in Topological Data Analysis, IMPAN)
  • Niklas Hellmer (Dioscuri Centre in Topological Data Analysis, IMPAN)
  • Aneta Łuczkiewicz (PG)
  • Mateusz Świtała (PWr)
  • Agnieszka Wyłomańska (PWr)

Więcej informacji na stronie.