Wykładowców Wartości Własne - prof. Krzysztof Bogdan

Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, budynek A-1 s. 204
Godzina: 19:00 - 21:00

pokaż na mapie

W czwartek 17 stycznia br. o godz. 19:00 w sali 204 w budynku A-1  profesor Krzysztof Bogdan wygłosi wykład pt. ,,Funkcje Greena". Jest to już dziesiąte spotkanie naukowe studentów w ramach cieszącego się dużą popularnością cyklu "Wykładowców Wartości Własne".

Rozwiązywanie równania różniczkowego, czyli odwracanie operacji różniczkowania, odbywa się często za pomocą odpowiedniego jądra całkowego, czyli operacji całkowania. Wiele z tych jąder całkowych nazywamy funkcją Greena, na cześć George'a Greena, syna młynarza. Profesor ujawni intrygujące związki funkcji Greena z losowymi błądzeniami cząstek niewidocznych gołym okiem, ale fundamentalnych dla głębszego (pełnego?) zrozumienia wielu równań różniczkowych i różnicowych. Osoby zainteresowane wysłuchaniem wykładu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

krzysztof_bogdan.png