Wysokie miejsce Wydziału Matematyki PWr w rankingu szanghajskim

Data: 03.07.2019 Kategoria: Wydarzenie

W ostatniej edycji prestiżowego rankingu szanghajskiego wysoką pozycję przyznano naszemu Wydziałowi. Tylko na dwóch polskich uczelniach (UW i UJ) matematykę oceniono wyżej. W edycji 2019 obie te uczelnie utrzymały status quo, znajdując się w grupach rankingowych: UW w 51-75, UJ w 151-200. Znaczący awans zanotowała natomiast matematyka na Politechnice Wrocławskiej! Obecnie Wydział Matematyki klasyfikowany jest grupie rankingowej 201-300, podczas gdy w 2018 r. była to grupa 401-500. Należy dodać, że jest to kolejny ranking z wysoką pozycją matematyki na Politechnice Wrocławskiej.  W rankingu uniwersytetów światowych według dyscyplin naukowych przygotowanym przez brytyjską firmę Quacquarelli Symonds (QS) Wydział Matematyki PWr uplasował się również na trzeciej pozycji wśród wydziałów matematyki polskich uczelni.

ranking_shanghai2019v3.png