Wytyczne dla grup zajęciowych oraz pomieszczeń dydaktycznych w trakcie epidemii COVID-19

Data: 12.03.2022 Kategoria: Studenci

Zespół ds. SARS-CoV-2 wydał komunikat 1/2022 określający wytyczne dla grup zajęciowych oraz pomieszczeń dydaktycznych w trakcie epidemii COVID-19.

Należy pamiętać, że zgodnie z ZW 27/2022

Na terenie uczelni mogą przebywać jedynie osoby bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz nieobjęte kwarantanną lub izolacją.

Do odwołania wprowadza się obowiązek zasłaniania ust i nosa dla wszystkich osób przebywających w obiektach uczelni.

W trakcie zajęć dydaktycznych, spotkań lub zebrań służbowych, możliwa jest modyfikacja zasad używania maseczek. Z używania maseczek zwolniony jest:

• prowadzący zajęcia;
  • osoby wypowiadające się;
  • osoby w trakcie wykonywania ćwiczeń podczas zajęć sportowych.

O zakresie odstępstw od używania maseczek decyduje prowadzący zajęcia lub spotkanie.