Data: 31.01.2024
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

Powrót
pokaż na mapie

Przed nami kolejna już XX edycja Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, Konkursu szeroko popularyzującego matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych.

Regulamin, harmonogram oraz zadania są zamieszczone na stronie Mistrzostw http://gmil.pwr.edu.pl. Aby uczestniczyć w zawodach należy wejść na stronę https://gmil.im.pwr.edu.pl, założyć konto, zarejestrować się i wysłać odpowiedzi. Ostateczny termin nadsyłania odpowiedzi do zadań mija o godzinie 23:59 w dniu 31.01.2024 r.

Dwa początkowe etapy Konkursu krajowego odbywają się zdalnie, a Finał krajowy  bieżącej edycji odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 25. i 26. maja 2024 r.

Wszystkich pasjonatów matematycznych łamigłówek zachęcamy do udziału. Każdy ma szansę zwyciężyć w swojej grupie i następnie reprezentować Polskę na finale światowym. Tym razem  Finał Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych odbędzie się w Paryżu w dniach 25 i 26.08.2024 r. Zdobywcy pierwszego miejsca w nagrodę wchodzą w skład polskiej reprezentacji, a koszty ich wyjazdu do Paryża pokrywa Organizator. Dodatkowo Jury może zakwalifikować do polskiej reprezentacji także tych zawodników, którzy uplasowali się na drugim, trzecim lub dalszym miejscu.

Od wielu lat zawodnicy z Polski odnoszą ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Międzyradowy Finał poprzedniej edycji poraz pierwszy odbył się w Polsce, na Politechnice Wrocławskiej, a polska reprezentacja zdobyła dwanaście medali – cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe. Polacy zajęli trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach L1 (licealiści) oraz GP (dorośli).

Oto krótki reportaż z poprzedniej edycji.