Zasady przeprowadzania obron w trakcie epidemii covid-19

Data: 23.05.2020 Kategoria: Studenci

Wszystkich dyplomantów prosimy o zapoznanie się z wytycznymi przeprowadzania egzaminów/obron dyplomowych w trakcie epidemii covid-19:

1. Egzamin/obrona dyplomowa przeprowadzana jest w trybie indywidualnym, przy minimalnej liczbie osób na sali.
  2. Grafik egzaminów/obron należy przygotować tak, aby nie doprowadzić do gromadzenia się studentów na korytarzu.
  3. W egzaminie/obronie mogą wziąć udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Nie mogą w nich uczestniczyć studenci, nauczyciele oraz inni pracownicy, którzy są chorzy, przebywają w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją.
  4. Osoby oczekujące przed salą na egzamin/obronę powinny zachować odstęp minimum 2 m od siebie oraz mieć osłonięte usta i nos.
  5. Miejsca siedzące na korytarzu (przy których studenci mogą oczekiwać na egzamin) oznakować jednoznacznie taśmą, tak aby była zachowana odległość 2 m pomiędzy osobami.
  6. Przed wejściem na salę należy umyć ręce lub dokonać dezynfekcji oraz założyć rękawiczki jednorazowe.
  7. Przy wejściu na salę powinna być udostępniona informacja dotycząca ogólnie obowiązujących środków bezpieczeństwa, informacja i instrukcja dezynfekcji rąk, noszenia rękawiczek oraz maseczek.
  8. Środek do dezynfekcji i rękawiczki powinny być zapewnione przez Uczelnię.
  9. Sala, w której będą przeprowadzone egzaminy/obrony powinna zapewniać minimum 4 m2 powierzchni na jedną osobę obecną w trakcie egzaminu/obrony.
  10. Odległość pomiędzy osobami w komisji oraz studentem powinna wynosić co najmniej 2m w każdym kierunku.
  11. Należy zapewnić miejsce, w którym student będzie mógł zostawić rzeczy osobiste.
  12. Wszystkie osoby obecne na sali, włącznie ze studentem, muszą być wyposażone w środki ochrony ust i nosa. Rekomendowane są maseczki ochronne jedno/wielorazowe lub przyłbice w przypadku osób niemogących ze względów zdrowotnych nosić maseczek.
  13. Jeżeli z jakiegoś powodu osłona ust i nosa musi zostać zdjęta należy przestrzegać bezwzględnie 2 metrowego odstępu od innych osób.
  14. Jeżeli jest to możliwe wskazane jest prowadzenie egzaminu przy otwartych oknach.
  15. W trakcie egzaminu, przed i po wprowadza się całkowity zakaz kontaktów bezpośrednich tj. podawania ręki, gratulacji i dawania kwiatów i innych objawów sympatii czy podziękowań.
  16. Podpisując dokumenty/protokoły po przeprowadzonym egzaminie w wersji drukowanej (przygotowane wcześniej) należy pamiętać, aby  członkowie komisji podchodzili pojedynczo do przygotowanego stolika z rozłożonymi dokumentami i podpisywali je własnym długopisem.
  17. Po egzaminie następuje przerwa, w trakcie której zostaje przeprowadzona dezynfekcja powierzchni blatów, klamek oraz sprzętu multimedialnego używanego przez studenta (klawiatura, wskaźnik itp.). Jeżeli jest taka możliwość należy również przewietrzyć pomieszczenia przez otwarcie okien (o ile nie były otwierane w trakcie egzaminu).
  18. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń.

tekst w PDF-ie