Zawody internetowe - AnDi: The anomalous diffusion challenge

Data: 18.04.2020 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniu 1 marca rozpoczęły się zawody internetowe pt. "AnDi: The anomalous diffusion challenge". Celem Konkursu  jest zebranie i porównanie metod stosowanych w analizie procesów anomalnej dyfuzji przez multidyscyplinarne zespoły. Porównanie metod, zarówno tych opublikowanych jak i nowych, na tych samych zbiorach danych pozwoli na bezstronne ocenienie ich skuteczności i uniwersalności.

Składowymi Konkursu są trzy główne zadania:

Zadanie 1 - wnioskowanie statystyczne na temat wykładnika anomalnej dyfuzji.
Zadanie 2 - klasyfikacja modeli dyfuzji.
Zadanie 3 - segmentacja trajektorii.

Najlepsze drużyny będą miały możliwość wygłoszenia referatu na warsztatach, które będą zorganizowane  w siedzibie ICFO w Castelldefels (Barcelona) w dniach 17-20 lutego 2021 r. Podróż będzie w pełni opłacona przez organizatora. Dodatkowo finaliści dostaną certyfikat jakości uzyskanych wyników.

Każda osoba (lub zespół) interesująca się analizą danych, procesów stochastycznych lub programowaniem może spróbować swoich sił.

Organizatorami są:

• Gorka Munoz-Gil & Maciej Lewenstein, Quantum Optics Theory - ICFO
  • Carlo Manzo, the QuBI lab - FCT, UVic-UCC
  • Giovanni Volpe, Soft Matter Lab - University of Gothenburg
  • Miguel A. Garcia-March, UPV
  • Ralf Metzler, Theoretical Physics - UniPotsdam

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Konkursu.

andi_challenge.png