Zmarł dr Antoni Kośliński

Data: 07.02.2022 Kategoria: Wydarzenie

koslinski_antoni06.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 lutego 2022 r. zmarł w wieku 87 lat nasz długoletni pracownik, dr inż. Antoni Kośliński

Na Politechnice pracował od 1973 r., początkowo  w Instytucie Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej na Wydziale Mechanicznym, a  od 1993 r. w Instytucie Matematyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jego rozprawa doktorska (1979 r.) poświęcona była teorii grafów, w swojej pracy naukowej interesował się kombinatoryką i jej zastosowaniami w technice. Był pasjonatem dydaktyki, cenionym wykładowcą i nauczycielem akademickim oraz bardzo życzliwym i lubianym kolegą.

W 1980 r. został członkiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność. W latach 1998-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Oddziałowej przy Instytucie Matematyki.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą św. w dniu 10 lutego 2022 r. o godz. 11:00 w kościele pw. Trójcy Świętej przy ul. Krzyckiej 42. po której nastąpi przewiezienie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Nowy Cmentarz Parafii pw. Świętej Trójcy przy ul. Zabrodzkiej 9. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00.