Zwycięskie prezentacje naszych studentów

Data: 04.04.2019 Kategoria: Studenci

W dniach 22-24.03.2019 r. odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki DwuMIan zorganizowana przez Wydział MIM UW oraz Wydział MiNI PW w Warszawie. Podczas trwania wydarzenia studenci z całego kraju wygłaszali referaty oraz prezentowali plakaty dotyczące zastosowań matematyki. W ramach przeprowadzanych konkursów na najlepsze wystąpienia oraz plakaty nagrodzono dwoje studentów III roku Matematyki Stosowanej z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Patryk Wielopolski z referatem pt. „Shapley wyjaśnij Twój model!” zajął I miejsce w konkursie na najlepszy referat w ścieżce tematycznej „Statystyka i inżynieria danych”. Przedstawił on jedno z najnowszych podejść do wyjaśniania modeli uczenia maszynowego, które nawiązuje do teorii gier. Podczas wystąpienia zaprezentował metodologię stojącą za powyższym rozwiązaniem, a także praktyczny przykład, który pozwolił uzyskać odpowiedzi dotyczący pojedynczych predykcji modelu oraz zachowania całego modelu.

Joanna Waczyńska prezentacją posteru na temat „Teoria Odnowy - Jak przewidzieć kłótnię?” zajęła I miejsce w konkursie na najlepszy plakat. Nasza studentka pokazała, jak w sposób modelowy można opisać stany relacji związku, w zależności od humoru dwojga ludzi. Pokazała, że pojęcia takie jak: teoria odnowy, łańcuchy Markowa oraz równanie Chapmana-Kołmogorowa może pomóc obliczyć prawdopodobieństwo przejścia w stan „kłótni", wychodząc ze stanu „obustronnej zgody”.

dwumian2019.jpg